Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського

    Щороку у Львові відбувається один з наймасштабніших конкурсів в Україні з кристалографії – конкурс «Кристали» ім. Є. Гладишевського. Його заснував вже покійним на сьогодення Євгеній Гладишевський і його справу продовжує син Роман. Сам конкурс відбувається на базі Львівського національного університету ім. І. Франка, а ідея полягає в популяризації науки для молоді та зацікавлення їх в подальших дослідженнях.
    Конкурс відбувається у два етапи (дистанційний і фінальний). Школярам пропонується взяти участь в одній з двох вікових категоріях: середня (учні 1-6 класів) та старшій (7-11 класи).
    І етап. Для його проходження потрібно відправити анкету на участь  свої віковій категорії. Учасникам молодшої категорії організаційний комітет відправляє хімічну речовину. З неї вони вчяться вирощувати кристали під наглядом дорослих. Учасникам ж старшої категорії потрібно провести власне дослідження за запропонованою темою. Отримані дані школярі мають коротко сформулювати в тезах в межах 1 сторінки формату А4 й відправити як додаток до анкети на пошту. Усі отримані тези складають в окремий друкований збірник.
   ІІ етап. Фінальний етап відбувається у Львові. До нього запрошують уже переможців серед молодшої вікової категорії в різних категоріях. Натомість старшокласникам потрібно ще позмагатись за перше місце і чия робота є найкращою. Основною вимогою є створення стенду формату А1.
    Сам фінал відбувається протягом двох днів. Учасники та супроводжуючі приїжджають в п’ятницю і мають змогу вечором піти на екскурсію Львом. Кожного року вона міняється, щоб навіть тим, хто вже брав участь минулого року мали змогу дізнатись щось нове (всі витрати оплачує організаційний комітет).
    У суботу відбувається захист робіт. Протягом 1,5 годин учасники старшої  вікової категорії показують своє дослідження у всій красі. Захист відбувається в формі дискусії. Будь-хто має прав підійти й запитати чи уточнити щодо зацікавленої роботи. Так журі проходять повз стенд кожного учасника і визначають найкращу роботу. Варто відзначити, що щороку у цьому конкурсі серед журі є професор Люблінського університету Зофія Жончинська, тому потрібно вміти захищати свою роботу більше, ніж однією мовою.
    Після захисту відбувається концерт та нагородження призерів й переможців. Призи щедрі, а сама атмосфера конкурсу є затишна й вільна, бо практично нема обмежень учні мають змогу робити все, що їм подобається з даної теми та правильно оформити свої дослідження. Переможці конкурсу отримують унікальні у свому роді призи, які можна використовувати в подальшому житті. Організатори ж стараються, щоб ніхто не покинув зал ображеним, а тому навіть учасники отримують подарунки.  
     Мельницька Анастасія приймала участь у конкурсі з 2017 року.
   «Кристали: таємниці росту та мистецтво синтезу. Львів–2017» Мельницька Анастасія зайняла І місце з роботою «Визначення показника заломлення у вирощених кристалах».
    «Кристали: кольори та світло. Львів–2018» Мельницька Анастасія зайняла ІІ місце з роботою «Вплив люмінесцентних речовин на структуру кристалів».
    «Анізотропія кристалів. Львів–2019» Мельницька Анастасія зайняла ІІ місце з роботою «Метод Віккерса як підтвердження анізотропії кристалів».
Віктор Янишин
керівник гуртка  

Фотогалерея

foto
ІІ етап конкурсу-захисту 2018/2019
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН